НачалоБлагоевград3 500 000 къса контрабандни цигари, укрити зад "тапа" от чехли, конфискуваха...

3 500 000 къса контрабандни цигари, укрити зад „тапа“ от чехли, конфискуваха на ГПУ-Петрич

Близо 3 500 000 къса контрабандни цигари, укрити в товарен автомобил, иззеха гранични полицаи на ГПУ-Петрич, съобщи МВР. Задържани са двама петричани, по случая е образувано досъдебно производство.

В рамките на регулярните проверки на Главна дирекция „Гранична полиция” за противодействие на престъпленията, свързани с контрабандата на акцизни стоки през държавната граница, вчера е проведена поредна полицейска операция, реализирана от граничните полицаи на ГПУ-Петрич.

В землището на с. Ръждак, непосредствено до държавната граница, полицаите спрели товарен автомобил “Ивеко” с българска регистрация. При последвалата проверка на товарното отделение, зад тапа от кашони с чехли, те открили 3 240 000 къса цигари от различни марки без акцизен бандерол.

По случая са задържани двамата петричани Р. Х. /23 г./. и И. П. /24 г./. Те ще останат в полицейския арест в рамките на 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство, уведомена е районната прокуратура.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам