Златен медал за ансамбъла на България във финала с 5 обръча

Снимка: БГНЕС

За българките това е първо официално състезание като отбор

Ансамбълът на България триумфира на пет обръча на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. Вая Драганова, Елена Георгиева, Петя Борисова, Женина Трашлиева, Биляна Везирска и София Иванова получиха 28.600 точки и спечелиха златото.

Възпитаничките на Весела Димитрова имат фантастична композиция и въпреки че допуснаха грешка (уред и гимнастичка извън терена), успяха да получат най-висока оценка заради изключителната трудност.

За българките това е първо официално състезание като отбор и вече имат две титли след многобоя вчера. По-късно днес ансамблите ще играят с три ленти и две топки.

На второ място е Япония с 25.350 точки, а бронзовите медали спечели Франция с 24.100 точки.

Боряна Калейн пък спечели златните медали на обръч и на топка. С това домакините вече имат шест отличия (пет златни и един бронзов) преди последните три финала по-късно днес.

Калейн, която вчера стана шампионка и в многобоя, изигра силно композицията си с обръч и получи оценка 32.100 точки. /nova.bg/