Вълнуващи посещения във ВиК-Благоевград в Световния ден на водата

Снимка: ВиК

ВиК: За нас е чест да споделяме знанието!

Вълнуващи посещения в седмицата на Световния ден на водата.

В чест на Световния ден на водата от ВиК-Благоевград посрещнаха десетки групи посетители в Музея на водата и пречиствателните станции за питейни води в градовете Благоевград и Гоце Делчев. 

Наши гости бяха деца от детски градини, ученици, както и студенти, които с интерес се запознаха с процесите на пречистване на водата и научиха любопитни факти за нейната значимост, споделиха от дружеството.

Сред посетителите бяха:

 ДГ №11 „Здравец“;

 ДГ №2 „Света Богородица“;

 ДГ №4 „Роса“;

 ДГ №10 „Мак“;

 ДГ №6 „Щастливо детство“

 Ученици от СУ „Христо Смирненски“ – с. Кочан

 Студенти от ЮЗУ „Неофит Рилски“ – специалност „Екология и опазване на околната среда“.

Бистра Стаменова представи увлекателни беседи в музея, адаптирани за всички възрастови групи.

Управителят на дружеството, инж. Мартин Петров, също уважи празника и беше част от посещенията, като лично приветства нашите гости и сподели с тях значението на водата за живота ни.

Всички деца получиха символични сувенири и нови знания, а в пречиствателните станции посетителите се докоснаха до важния процес на пречистване на водата.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК:

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xd

FACEBOOK