Воеводи с протестна декларация срещу кмета на Гърмен Минка Капитанова

Кристина Попова, председател на ВМРО-Гоце Делчев, снимка: ВМРО-Гоце Делчев

ВМРО-Гоце Делчев излезе с декларация срещу предложението на кмета на община Гърмен Минка Капитанова за настаняване на имигранти в изоставените училища в селата Осиково и Скребатно.

В декларацията се посочва основателния страх на местното население,че заселването на чужденци ще постави на дневен ред въпроса за пазара на труда, както и това, че имигрантите са евтина работна ръка.

В документа се изразява и опасението на хората от безредици, грабежи, болести и престъпления, които ще донесат със себе бежанците.

Притесненията са и в това, че в общата суматоха на бежанската вълна МВР е пропуснало и стотици бойци на така наречената „Сирийска свободна армия”, която по същество е ислямистка и е напълно възможно сред имигрантите, които ще се заселят в Осиково и Скребатно да има много джихадисти.

„Въпросът е дали тези, които са на власт в момента пак ще „усвояват едни пари” за сметка на интереса на местното население, без да имат представа какви могат да са последствията, коментират воеводите.
 

КОМЕНТАРИ

ДО ДО SAMIR11:31 - 12.12.2013
Явно ти си по-тъп от мен и не знаеш тази информация .Годината е 2010 провери всички новинарски емисии от месец май и ще се увериш сам .Що се отнася до обидите ние не използваме нецензурни думи и не се крием зад цифри и букви може би и морално сме на по-високо ниво.Затова ВМРО не минава дори и един процент защото електората му или продажен или е на ниско ниво.
12310:22 - 12.12.2013
Я, ама имало и ВМРО ? :D
Милена09:53 - 12.12.2013
Да живее ВМРО!
До SAMIR09:10 - 12.12.2013
Ходи се скрий някъде, неграмотник скапан! Не се научихте да пишете, тъпунгери скапани, иначе мнение имате?!?!?!?!
SAMIR22:36 - 11.12.2013
G-jo Popova predi 2 ;3 godini desetki hilqdi makedonci vzeha b1lgarsko grajdanstvo za da otidat po lesno v Evropa i interesnoto be6e 4e na edin adres v Blagoevgrad i drugi gradove se registriraha po stotina du6i za6to togava ne se pritesnqvahte 4e v na6ata mila B1lgariq moje da vlqzat nacisti i ne si zadadohte togava v1prosa koi pravi pari pokrai tazi dalavera
zara20:55 - 11.12.2013
ama nali v skrebatno dosega e nqmalo krajbi taq oi ne vzeme da se skrie nqkade
Ivan16:31 - 11.12.2013
Тази войводка на снимката мисля че съм я ебало.
тия пък16:26 - 11.12.2013
Тия пък смешници кой ги признава за ВМРО ,лайнари народа си е достатъчно осведомен и си реагира както трябва . Слез дъж качулка декларации .Нямаме нужда нито от ВМРО нито от ДПС
Код за сигурност, въведете кода 2xd

FACEBOOK