НачалоБлагоевградВ СОУ - Хаджидимово посрещнаха двама французи, обикалящи света с велосипеди

В СОУ – Хаджидимово посрещнаха двама французи, обикалящи света с велосипеди

Директорът на СОУ „Никола Йонков Вапцаров” в Хаджидимово – Петър Воденов, колегите му и учениците от школото се оказаха единствените щастливци в България, които посрещнаха двама млади французи от Тулуза, които обикалят света с велосипеди.

24-годишният Жан Шарл и приятелят му Бенжамин, на 33 години, гостуваха на гимназията в Хаджидимово три дни, през които проведоха редица атрактивни за учениците обучения, както и разясниха целите на проекта „Raid-Planete”, изпълняван от тях в момента.

Намеренията на двамата млади французи са за две години да обиколят света с велосипеди и чрез ветроходки, когато им се наложи да пътуват по море. Чужденците обясниха на учениците от Хаджидимово, че техният проект обединява няколко цели, едната от които е с екологичен характер, затова по време на околосветското си пътуване не използват моторни превозни средства, замърсяващи околната среда.

Учителите и учениците от СОУ ”Никола Йонков Вапцаров“ станаха част от проекта на Жан Шарл и Бенджамин в частта му „Хуманитарни дейности“. В тази връзка те проведоха забележително обучение с педагози и възпитаници на училището, като им показаха техники за даване на първа медицинска помощ при екстремни ситуации на изпаднали в беда хора.

Двамата младежи от Тулуза ще обикалят света през предстоящите две години под мотото „Вярвай в себе си и следвай мечтите си! Животът е предизвикателство, напред, улови го!“, което за кратко стана любимо и на учениците от Хаджидимово. 

„Животът също е предизвикателство. Ние сме привлечени физически и психически от идеята да следваме ученията на нашите изследователи Майк Хорн и Жил Елкем. Да обиколиш цял свят също е предизвикателство, приключение, което оставя следи и спомени за цял живот. Всеки човек има право да вярва в себе си. Всичко е възможно, само трябва да повярваш“, бяха част от посланията, които двамата пътешественици оставиха като спомен и житейски урок на възпитаниците от школото в Хаджидимово.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам