НачалоКюстендилВ Слокощица почетоха с курбан празника Покров Богородичен

В Слокощица почетоха с курбан празника Покров Богородичен

В двора на храма „Св. Николай Чудотворец“ хората от с. Слокощица направиха традиционния курбан за празника Покров Богородичен.

Това е един от четирите курбана, които се правят за здраве в селото, другите са на летен и зимен Никулден и на Илинден.

Едната от черквите в Слокощица е посветена на Покров Богородичен, но тя е в селското гробище, затова курбанът и за този празник се прави в двора на черквата „Св. Никола“, който през последните няколко години беше облагороден и озеленен.

За курбана бяха закупени три овци, в подготовката по приготвянето му се включиха няколко жени от селото.

Както и друг път, част от разходите бяха поети от дарител. Преди да започне освещаването на курбана бе ударена черковната камбана, монтирана в новата камбанария.

Да бъде закриляно селото ви с Покрова на Божията майка, с който тя спаси християните в храма в Константинопол от нашествието на сарацините, благословиха свещениците, които направиха водосвета за здраве.

Възрастни и деца запалиха свещ и се помолиха за доброто на селото и на хората, свързани с него.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам