В Хасково задържаха 35-годишен за кражба от автобус

Снимка: Infomreja.bg

Успял да задигне чантата на шофьора с левове, евро и чешки крони

Задържането му е станало след сигнал от 60-годишен водач на автобус. Той съобщил на служителите, че на 2 декември в 17,30 часа се намирал на Автогарата в града, когато мъж го помолил да влезе в автобуса и да вземе забравения си на седалката  мобилен телефон.

Така непознатият успял да открадне чантата на шофьора, в която имало документи на автобуса, кочани с бланкови билети, 315 лева, 2600 евро и 2000 чешки крони.

След като прибрал колата в гаража на фирмата, шофьорът установил, че му липсва чантата с документите и парите.

В хода на издирвателните действия полицаите установили и задържали мъж от Хасково, познат им с подобните си прояви. Пред разследващите той признал за стореното и върнал част от инкриминираните пари /левовете и кроните/.

Мярката му на задържане е до 24 часа по образуваното досъдебно производство, информират от МВР.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2cn

FACEBOOK