НачалоБлагоевградВ Белица и Краище образците на бюлетините маркирани с №40

В Белица и Краище образците на бюлетините маркирани с №40

Предизборният щаб на ПП ГЕРБ – Благоевград подаде жалба до Районната избирателна комисия за маркирани с №40 образци на бюлетини в Белица. Образецът на интегрална бюлетина, поставен пред изборното помещение в секция №7 в Белица, е бил маркиран с номера на ДПС, посочват в сигнала си от ГЕРБ.

За случая е бил сезиран председателят на съответната СИК, който премахнал образеца и го е заменил с нов, на който обаче отново демонстративно отбелязал същия номер.

В подадения сигнал се посочва още, че политическите представители на ДПС във всички секции в община Белица носят отличителни знаци на партията, а секция №7 се намира в заведение, в което се сервира алкохол.

За аналогично изборно нарушение сигнализираха и от Коалиция „Център – Свобода и достойнство“, които твърдят, че пред всичките три секции в село Краище, община Белица, образците на бюлетините били маркирани също с № 40.

От щаба на коалицията са подали жалба до РИК и за нелегламентирано участие на заместник-кмета на Белица Мустафа Чавдарин и управителя на общинска фирма М. Аян, които извозвали със служебен автомобил избиратели до урните. В акцията се включил и лично селският кмет Бекир Бекир, който съпровождал един по един избирателите до секцията в сградата на местното училище.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам