Установиха 35 пияни водачи през последните 24 часа в страна

Снимка: Infomreja.bg

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 26 водачи

9002 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 11 940 водачи и пътници, съобщава МВР.

До момента са съставени 2377 фиша и 695 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В рамките на  изминалия ден са установени общо 35 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол - 20 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 15 – с над 1,2 на 1000, а 8 са отказали тест.

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 26 водачи, други 8, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.

Данните са междинни и в тях са включени резултати, постъпили до 16 часа.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK