НачалоБлагоевградУченици отбелязаха 230 г. от рождението на Якоб Грим

Ученици отбелязаха 230 г. от рождението на Якоб Грим

Детско утро под надслов „Вълшебните приказки на братя Грим” се проведе в Детския отдел на Регионална библиотека „Димитър Талев“ – Благоевград.

Ученици от втори и шести клас на ІІІ ОУ „Димитър Талев” с ръководител Весела Вангелова разказваха биографични сведения за Братя Грим.

Поводът бе  230 години от рождението на Якоб Грим, един от братята Грим. Гости на детското утро бяха деца от  ЦДГ №8 в Благоевград.

Учениците представиха биографични сведения за Братя Грим и направиха разбор на видовете приказки – народни, авторски, вълшебни и др.

Децата прочетоха откъси от любимите приказки „Червената шапчица“, „Пепеляшка“ и „Хензел и Гретел“.

Шестокласниците бяха подготвили и  интересна викторина с откъси от приказки, а второкласниците разпознаваха от коя е приказка е откъса.

На края на детското утро всички деца гледаха анимационен филм по приказката на Братя Грим – „Братче и сестриче”.

Якоб Лудвиг Карл Грим е роден на 4 януари 1785 г. Той е единият от Братята Грим. Сред известните приказки, написани от Братя Грим са: „Бременските градски музиканти“, „Вълкът и седемте козлета“, „Пепеляшка“, „Рапунцел“, „Хензел и Гретел“, “Червената шапчица“ и други.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам