НачалоБлагоевград„Традиции и иновации в текстила и облеклото“ коментират в ЮЗУ

„Традиции и иновации в текстила и облеклото“ коментират в ЮЗУ

От 25 до 27 октомври 2019 г. в Университетския център „Бачиново“ ще се проведе XXI национална текстилна конференция „Традиции и иновации в текстила и облеклото“. Официалното откриване на научното събитие ще бъде на 25 октомври 2019 г. от 14:30 ч. Форумът ще стартира с кръгла маса на тема “Кадрово осигуряване и привлекателност на текстилната професия“.

Конференцията се провежда ежегодно по инициатива на Научно-техническия съюз по текстил, облекло и кожи със съдействието на висшите училища в България, в които се води обучение по специалности в областта на модната, шевната и текстилната индустрия. 

Домакин на тазгодишното издание на конференцията е Югозападният университет „Неофит Рилски“. Събитието се провежда с финансовата подкрепа на Фонд „Научни изследвания“.

Научният форум ще даде възможност за обмяна на опит, на добри практики и изява на изследователи и учени от университети, висши училища, колежи и институти у нас и в чужбина, както и на водещи специалисти от елитни фирми за производство на текстил и облекло.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам