Септември не затрудни Пирин в Симитли

снимки: infomreja.bg

Пирин (Благоевград) победи с класическото 3:0 Септември (Симитли) в мач от 13-ия кръг на "Б“ група, игран в Симитли.

"Орлетата" спечелиха без особено да се напрягат, а головете за успеха вкараха Тони Тасев, Мартин Тошев и Антонио Хаджииванов.

Солидна агитка от Благоевград подкрепяше любимците си в Симитли и празнуваше след края на мача.

Новоизлюпеният младежки национал на България Тони Тасев откри резултата в 24-ата минута.

Тогава той изпълни перфектно фаул, като топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата зад Станислав Карадалиев за 0:1.

В 44-ата минута и Мартин Тошев беше точен, засичайки с глава центриране от корнер на Тони Тасев за 0:2.

След гола Тошев не се зарадва и показа респект към бившия си клуб.

Крайното класическо 3:0 оформи в 73-ата минута резервата Антонио Хаджииванов, който се възползва от разбъркване в наказателното поле и отблизо вкара.

До края на мача Пирин имаше още положения за гол, докато домакините не създадоха нито едно.

Така Пирин събра 29 точки и се изкачи на 2-ро място, a  Септември (Симитли)  остава в зоната на изпадащите.

В следващия кръг Пирин приема у дома лидера Монтана.

Мачът е на 22 ноември (събота) от 14:30 часа.

Състав Септември (Симитли): Станислав Карадалиев, Радослав Митревски (к), Антон Тодорв, Велизар Попвасилев (46- Костадин Марков), Анатоли Лулейски (73-Георги Ризов), Илиян Илиев, Асен Топузов, Здравко Карадачки, Илиан Христов (46-Радослав Бачев), Андон Гущеров, Методи Костов.

Състав Пирин: Красимир Костов, Георги Георгиев (к), Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев (88-Томислав Павлов), Тони Тасев (72-Антонио Хаджииванов), Димитър Благов, Александър Башлиев, Драги Коцев, Мартин Тошев (83-Владислав Златинов), Антон Костадинов.