НачалоБългарияСъдът пусна на свобода двама от похитителите на жената, пребита и хвърлена...

Съдът пусна на свобода двама от похитителите на жената, пребита и хвърлена в гроб

Двама от похитителите на младата жена, която е подстригана, пребита и хвърлена в гроб, са на свобода. Очаква се съдът да реши съдбата на останалите двама, участвали в отвличането.

На 15 август в 06:13 ч. в оперативно-дежурната част на РУ Горна Оряховица е постъпил сигнал от самара 26-годишна жена от Горна Оряховица, че е била отведена против волята си в село Сушица, община Стражица.

Според първоначалната информация група лица са ѝ нанесли побой и са отнели от владението ѝ мобилен телефон и 50 евро, като инцидентът е станал на същата дата.

След незабавни съвместни оперативно-издирвателни и процесуално-следствени действия между служители на РУ Стражица и РУ Горна Оряховица са установени четири лица, за които има данни, че са съпричастни към извършеното престъпление – 18-годишен младеж и три жени на 32, 25 и 22 години, всички от с. Сушица. Четиримата са задържани.

Те са привлечени като обвиняеми за извършване на престъпление по същия текст от закона и са задържани за срок от 72 часа.

На същата дата на 32-годишната и 22-годишната обвиняеми са наложени мерки за неотклонение „Парична гаранция“ в размер на 500 евро.

За другите двама обвиняеми мерките за неотклонение предстои да бъдат разгледани от компетентните органи.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам