С 12 досъдебни производства от Югозапада се е заела прокуратурата

Снимка: Infomreja.bg

В Прокуратурата на Република България са образувани 1406 прокурорски преписки

Пресцентърът на Прокуратурата на Република България предостави информация за образуваните досъдебни производства и преписки за проверка по сигнали за престъпления против политическите права на гражданите.

Образувани са 100 досъдебни производства, като 20 от тях са бързи производства, а по 80 се провежда разследване по общия ред.

Разследвания се провеждат в Благоевград по 2 преписки, в Гоце Делчев също две, в РП Дупница са 4, в Кюстендил само едно произвоство, в РП Разлог е едно също, в РП Сандански - 2.

Общо 75 разследвания са за престъпления против политическите права на гражданите, а 25 бр. са с предмет престъпления, свързани с изборите.

Привлечени 25 лица в качеството на обвиняеми.

Три досъдебни производства са прекратени.

В Прокуратурата на Република България са образувани 1406 прокурорски преписки, от които по 1091 е постановен отказ да се образува досъдебно производство. Прокуратурите в страната са изпратили по компетентност на други органи 54 преписки, а по останалите 261 преписки се извършва проверка по реда на Закона за съдебната власт.

Информацията е актуална към 13:00 часа на 03.11.

 

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xd

FACEBOOK