НачалоБългарияРецидивист с 41 прояви се разхожда свободно и краде

Рецидивист с 41 прояви се разхожда свободно и краде

В резултат на усърдна и целенасочена работа служители на сектор «Криминална полиция» при РУ-Пазарджик под надзора на прокурор от Районната прокуратура установиха и задържаха дързък рецидивист извършил няколко грабежа и един опит за грабеж.

Разследването започнало по обед на 24 май, когато в РУ-Пазарджик се получил сигнал за нападната жена в района на пазарджишкия булевард  „България“ . Използвайки наличието на множество хора във връзка с празничното шествие на този ден неизвестен последвал 75-годишна пазарджиклийка до входа на жилищен блок. Там той я бутнал и скъсал от шията и златен накит, след което побягнал.

Няколко дни по-късно в района на градския пазар в Пазарджик е регистриран опит за грабеж, извършен по аналогичен начин. За радост на мястото имало повече хора, които се развикали, извършителят изпуснал златното синджирче на земята и избягал.

На следващата сутрин в РУ-Пазарджик се получили още два сигнала за нападения над две жени на 51г. и 24г., и двете от областния град. По сходен начин апашът скъсал носените от тях златни синджирчета и бързо се укрил. За работата по всички случаи бил сформиран екип от опитни служители на сектор „Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик, разследващи полицаи и експерт.

В резултат на усърдна и целенасочена работа те установили, че и при четирите нападения извършителят е един и същ, а именно 30-годишен мъж от Ихтиман.

Той е стар познайник на органите на реда, преди няколко месеца е излязъл от затвора, където е изтърпявал присъда „лишаване от свобода“. В „актива си“ има 41 заявителски материала за извършени от него престъпления, като 28 от тях са само за грабежи. Спрямо грабителя са образувани досъдебни производства под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.

Той е задържан първоначално за срок от 24 часа в ареста на полицейското управление в областния град. С постановление на наблюдаващ прокурор срокът на задържането му е удължен със 72 часа. Работата по документиране на престъпната му дейност продължава, съобщават от Министерството на вътрешните работи.

 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам