НачалоБългарияРадостин Василев на срещата с ПП: Явно отиваме на избори!

Радостин Василев на срещата с ПП: Явно отиваме на избори!

Ние имаме проблеми с кеша въобще не само с Пеевски. А с кеша на Борисов какво ще правим?! Мерки срещу Пеевски трябваше да бъдат взети отдавна! Вие направихте компромис със себе си, ние компромис с ГЕРБ няма да правим, каквато и да е нашата политическа съдба.

Това обяви Радостин Василев на срещата между МЕЧ и ПП-ДБ.

„Продължаваме промяната – Демократична България“ започнаха политически консултации в парламента с представители на четири партии, сред които АПС, БСП и ИТН.

Идеята на срещата е да се обсъди предложената от коалицията декларация и най-вече законодателната ѝ част.

Безкомпромисни сме към темата за корупцията, заяви лидерът на МЕЧ.

„Да чуем дали вие имате предложения за законодателни инициативи в първите три месеца на този парламент, преди да може да се говори за председател. Трябва да е ясно това Народно събрание какво ще свърши, а после да се търси човек, който може да поеме ангажимента тези неща да бъдат свършени”, каза Асен Василев.

Събеседниците се разбраха да си разменят законопроекти и предложения, свързани с борбата с корупцията.

Ако за нас антикориупцията е на всяка цена, дори и да сте в правителство с ГЕРБ, защото мерките са срещу ГЕРБ и ДПС, но аз мисля, че до там разговорът ще приключи, защото нито една политическа сила няма да е толкова откровена като нас. И няма да тръгне никаква антикорупционна програма и няма да тръгне политическият разговор, който ще трябва да правим, каза Радостин Василев и допълни:

Ние виждаме танц на Борисов, който се опитва да направи стъпка напред. На нас картината е ясна. Въпросът е какво ще решите оттук нататък – дали този начин, по който той работи, ще направи това реалност или няма. За нас няма да го направи. Но ние ще подкрепим всичко срещу тези хора.

Петков заяви:

Както в първото, така и във второто правителство, когато стане дума за реален компромис, ние не го правим. Бъдете сигурни, че в действията си, ние ще бъдем последователни.

Чудесно, значи отиваме на избори! Най-вероятно това е заключението от този разговор. Вие вече имате опит!, възкликна Василев.

И двете сили се обединиха около това, че първо декларацията трябва да бъде приета, а след нея да се търси формулата за избор на председател на парламента.

Василев каза, че човекът на този пост трябва да е по-малко „алкохолно“ натоварен.

Както обявихме веднага след изборите – ще направим консултации с политическите сили, без „ДПС-Ново начало“, във връзка с декларацията за „санитарен кордон“ и включената в нея законодателна програма, свързана с приемането на антикорупционни мерки, промяна в закона, така че Борислав Сарафов да не бъде избран за главен прокурор, обяви Петков пред журналисти.

Отправена е покана и към ГЕРБ-СДС.

Както ИНФОМРЕЖА съобщи, ГЕРБ – СДС също стартира разговори за обсъждане на съвместни политически действия в рамките на 51-ото Народно събрание.

Срещите започват утре, 13 ноември, в 8:30 часа с Коалиция „БСП – обединена левица“ и в 9:30 часа с ПП „Има такъв народ“.

Разговорите ще се проведат в Народното събрание.

От страна на ГЕРБ – СДС срещите ще води предсердателят на партията Бойко Борисов, заедно с Рая Назарян, Томислав Дончев и Росен Желязков.

В утрешния ден в 11 ч. е насрочено второто заседание на Народното събрание за избор на председател.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам