--:--:--
7 декември 2025
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияПП канят Борисов на разговор, ако спре да си говори с Пеевски

ПП канят Борисов на разговор, ако спре да си говори с Пеевски

Не могат да ни огънат. За 100 дни ние се върнахме в криминалните сюжети за последните 4 години. Ще следим всяко действие на управляващото мнозинство и няма да им се размине.

Това е анализът, който от „Продължаваме промяната“ направиха за изминалите 100 дни управление на коалиционното правителство на ГЕРБ, БСП и ИТН.

Думите, с които започна пресконференцията във втория работен ден преди новата депутатска ваканция, са на Кирил Петков.

Според бившия финансов министър – Асен Василев „управляващите са ударили хората и бизнеса, за да върнат старите схеми“.

Вчера за един ден правителството изтегли повече дълг, колкото е теглен за последната една година. Това не е нещо ново за ГЕРБ. Вместо да вземем парите от Европа, ние взимаме заем. Трите закона по ПВУ свързани с второто плащане, пак са спрели да се движат, каза Василев.

Според него въпросът дали да се изучава религия в училище е „димка“ и църквата няма място в училище.

Кирил Петков припомни за сагата около отстранения временно европрокурор Теодора Георгиева, за Владимир Малинов и „Булгартрансгаз“, а Николай Денков се похвали със сделката за закупуване на медицински хеликоптер.

„Защитихме българското розова масло на европейския съвет. Извадихме аргументи и те бяха чути. Започнахме веднага работа по приемането ни в Шенген. Наваксахме с изоставането на плановете за териториално развитие. Андрей Цеков започна проверка на пътищата и ако се намери грешка да се поеме от строителя. Тази практика беше прекратена след падането на нашето правителство. В тези три месеца осигурихме контрола върху пристанище „Росенец“. В областта на културата още в първите три месеца в централата на ЮНЕСКО заявихме готовност за опазване на стария град в община Несебър. Това са само някои от примерите, които ясно показват, че се избягват истински важните неща, които трябва да се случат. Има проблем в подхода на правителството, каза Денков.

Лена Бориславова посочи, че за 4 месеца управляващите са успели да осигурят мнозинство едва на 14 закона вместо да изпълняват ясна законодателна програма, с която да подобряват живота на българите, правителството имитира дейност, а правителството реставрира стари мерки, чрез които се упражнява страх и репресия – като цивилните патрули.

Законодателство – няма, има избор на регулатори, каза Бориславова.

И според Василев, и според Петков Борисов е в тандем с Пеевски, но отправиха покана:

Ако Борисов е готов да скъса с Пеевски – да ни се обади, каза Асен Василев.

Докато този тандем работи – те ще сме опозиция, допълни Петков.

ПП смятат, че няма нужда да участват в гласуването за отстраняването на Наталия Киселова от председателкия пост, защото тогава Рая Назарян ще е председател на НС и при отиване на избори – премиер да е Главчев. В такъв момент изборите няма да са честни, мислят демократите.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам