НачалоБългарияПолицията в Харманли установява мигранти, самоопределящи се за сирийци

Полицията в Харманли установява мигранти, самоопределящи се за сирийци

Вчера полицаи са установили седем мъже на възраст между 17г. и 48г. в района на града без документи за самоличност, самоопределящи се за сирийци. В хода на работата те признали, че са транспортирани във вила в града от мъж с джип „Фолксваген“.

В хода на оперативните действия, полицаите са установили самоличността на собственика на вилата, намираща се в местността Старите лозя, и са го задържали. В процес на издирване са водачът на колата и други съпричастни към случая лица. Образувано е досъдебно производство.

През вчерашния ден служителите са задържали още десет мъже в района на градския стадион, пред РПЦ-Харманли, и на пътя след с. Браница в посока Града на Белоногата. Те също са били без документи, удостоверяващи легалното им  влизане в страната. Всички са се самоопределили като граждани на Сирия и са на възраст между 20г. и 25г. Настанени са в СДВНЧ-Любимец.

Работата по образуваните 3 преписки продължава.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам