Пирин победи за престиж ЦСКА в контрола

снимки: infomreja.bg

Вторият в „Б“ група Пирин (Благоевград) победи времненния лидер в елита ЦСКА с 1:0 в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Единственото попадение в мача отбеляза Юлиян Попев в 45-ата минута.

Голяма част от звездите на столичния тим останаха в София, където се подготвят за контролата утре срещу сръбския Раднички (Ниш).

Това, разбира се, по никакъв начин не омаловажава усеха на „орлетата“, които през втората част изпуснаха няколко чисти положения.

Треньорът на Пирин Йордан Самоковлийски пусна днес всички налични футболисти, освен Драги Коцев, който е с контузия от мача с Банско.

Отборът на ЦСКА в днешния мач бе воден от Тодор Янчев, тъй като Стойчо Младенов има трагичен случай в семейството си.

Първото полувреме се игра при страхотна жега за месец октомври, поне през първото полувреме.

Дали заради това, или по друга причина, то бе изключително слабо.

ЦСКА отправи първия сериозен удар в мача в 39-ата минута, когато Неманя Милисавлевич стреля опасно към вратата, но Христо Бахтарлиев изби удара му.

В 44-ата минута Владислав Златинов от състава на Пирин стреля директно от фаул, стражът на гостите Анатоли Господинов показа рефлекс и отрази.

Минута по-късно Златинов овладя топката пред наказателното поле и пусна към Юлиян Попев, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Три минути след почивката „орлетата“ пропуснаха отличен шанс да удвоят преднината си. Тогава Мартин Тошев изведе Тони Тасев, който от няколко метра стреля над вратата.

След това в 66-ата минута Антон Карачанаков опита своя специалитет от фаул, но Веселин Ганев с прекрасна намеса спаси.

В 68-ата минута Любослав Войнов получи една топка на удбна позиция и отблизо отправи диагонален удар, който обаче мина на сантиметри покрай дясната греда на вратата на ЦСКА.

В самия край на мача Мартин Тошев изпусна да накаже бившия си тим, след като бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе париран. Така до нов гол не се стигна и футболистите от Благоевград се поздравиха с минимален успех.

След подновяването на първенството Пирин приема у дома Добруджа (Добрич). Мачът от 10-ия кръг на „Б“ група е на 18 октомври (събота).

Състав Пирин: Красимир Костов (30-Христо Бахтарлиев(60-Веселин Ганев), Александър Башлиев, Георги Георгиев (к), Стилиян Николов, Румен Сандев, Антон Костадинов, Томислав Павлов, Димитър Благов, Антонио Хаджииванов, Владислав Златинов (Тони Тасев, Андрей Стоев, Смаил Креболиев, Тодор Траянов, Борис Сандев, Цветан Варсанов, Йордан Гошев, Любослав Войнов, Давид Стоянов, Мартин Тошев).

Състав ЦСКА: Господинов, Мисиджан, Крачунов, Милисавлевич, Витанов, Бергонси, Маркиньос, Супусепа, Причиненко, Ангушев, Карачанаков(Чорбаджийски, Попов, Божилов, Рамадан, Петров).