Те си избраха изоставени площадки и градинки и в часовете по математика направиха изчисления и проекти на 3D платформа
Петокласниците на ПМГ – Кюстендил, показаха пред публика своята няколкомесечна работа на тема „Изграждане на устойчива градска среда“. Учители и ученици работиха заедно по проект, който е част от сътрудничеството на училището с Център за творческо обучение и технологичния гигант Intel. Изпълнението на проекта е част от програмата „Умения за иновации“, която цели смисленото ползване на технологиите в учебния процес. Петокласниците представиха финалния резултат и с това демонстрираха дигитални компетентности, придобити в учебния процес по модела 1:1. Темата бе разгледана от различни страни, като в цели девет предмета тя бе интегрирана успешно.
Като бъдещи активни и критични граждани на Кюстендил, учениците показаха загриженост към градската среда. Те си избраха изоставени площадки и градинки и в часовете по математика направиха изчисления и проекти на 3D платформа. Това впечатли специалният гост от Община Кюстендил - зам.-кмет Николай Дочев, в чийто ресор е „Интегрирано планиране и регионално развитие“. Той обеща да покаже проектите на децата и да съдейства за изпълнението на поне един от тях.
Още с началото на работата по проекта на поканата на ПМГ се отзова веднага и арх. Стояна Чавдарова, която заедно със студентка по архитектура, представи по интересен начин основните елементи на устойчивата градска среда.