Това обяви самият той в кулоарите на парламента
Премиерът Кирил Петков отива на среща с протестиращите срещу зеления сертификат. Това обяви самият той в кулоарите на парламента.
"Ще видите един министър-председател, който пеша тръгва от Народното събрание и отива при протестиращите", заяви Петков, предава бТВ.
Премиерът коментира и готвените протести на различни съсловия, недоволни от Бюджет 2022.
"В момента бюджетът е най-доброто, което можахме да направим в тази ситуация. Защо правим актуализация на бюджета? Защото след няколко месеца всички реформи, които сме заложили в коалиционното споразумение трябва да започнат да се случват. Вкарваме актуализацията - каква е идеята? След реформата ние няма да намаляваме бюджетите. Просто с увеличението на ефективност ще отиват при хората, които работят повече. В случая за огнеборец, това си говорихме и вчера със синдикатите, че така ще има повече пари за полицаите и за хората, които се борят с престъпността", заяви Петков.