НачалоБългарияПеевски нареди на НАП, Митниците, КЗК и ДАНС да проверят „Лукойл“

Пеевски нареди на НАП, Митниците, КЗК и ДАНС да проверят „Лукойл“

За спешна проверка на “Лукойл Нефтохим Бургас“ АД и „Лукойл-България“ ЕООД ще сезирам НАП, Агенция “Митници”, КЗК и ДАНС. Проверката трябва да установи дали компанията не създава умишлено  дефицит на пазара на горива, заяви в своя позиция лидерът на ДПС, Делян Пеевски. 

По думите му всички държавни контролни органи трябва да пресекат всеки опит да се манипулира пазара и да направят задълбочена проверка за предполагаем картел.

„Недопустимо е българските граждани и бизнес да попадат под диктата и рекета на компания, изпълняваща чужди политически интереси и волята на държавата да защити сигурността и независимостта им е атестат за това дали европейска България ще бъде това, което хората искат и очакват, от което аз няма да отстъпя!“, коментира Пеевски. 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам