От днес в едно от най-старите училища в региона, което има 106-годишна история, се открива Седмица на випуск VІІ клас под мотото „Марин Дринов-строител на следосвобожденска България“. Тя е посветена на именития учен и просветител, по повод 176 години от рождението му.
Учениците представят изложба със свои рисунки, постери и табла на тема „Моето училище“. За живота и делото на професор Дринов разказва и мултимедийна презентация във фоайето на школото.
Тържествената програма „По следите на великия българин проф.М.Дринов“ ще започне от 9.30ч на 20 октомври с поднасяне на цветя и венци пред паметната му плоча, намираща се на бул.“България“35. През целия празничен ден са предвидени различни културни и спортни инициативи, посещения на музеи и художествената галерия в града. В тях ще вземат участие всички възпитаници на училището и техните преподаватели.

