НачалоБългарияОткриха оранжерия за канабис в село Яворец

Откриха оранжерия за канабис в село Яворец

При специализирана полицейска операция, проведена вчера на територията на с. Яворец, общ. Габрово, е разкрита оранжерия за канабис.

Акцията е осъществена от служители от сектор “Наркотици“ – ГДНП и колегите им от ОДМВР-Габрово, под ръководството на прокуратурата.

В хода на предприетите процесуално-следствени действия в къща в селото, криминалистите открили на втория етаж напълно изградена и оборудвана оранжерия за отглеждане на канабис, в работен режим.

Помещението било „обзаведено“ със съвременна технология за отглеждането на наркотичното растение – въздуховоди, голямо количество осветителни тела, трансформатори, влагоабсорбатори, специално монтирана система за въглероден двуокис и перхидрол.

В него са намерени 293 растения канабис, установени и задържани на място са трима мъже от Габрово – на 42 и двама на 47 години.

След 24-часовото им задържане, Районна прокуратура – Габрово е повдигнала обвинение за престъпление по чл. 354в ал.1 от НК на 42-годишния габровец.

По случая е образувано досъдебно производство, работата по което продължава под надзора на Районната прокуратура.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам