НачалоБългарияОтхвърлиха предложението 24 май да бъде национален празник

Отхвърлиха предложението 24 май да бъде национален празник

Депутатите  отхвърлиха предложението 24 май да бъде национален празник. Искането за промяна в Кодекса на труда беше на ГЕРБ, а парламентът го отхвърли с 61 един гласа „против”, 63 – „въздържал се” и 77 гласа „за”. 

Не бяха приети и двете поправки на „Възраждане", които предвиждаха служители в частни фирми, избрани за депутати, да имат право на неплатен отпуск за времето на мандата, а след това да могат се върнат на работа, съобщава Нова тв. 

Партията на Костадин Костадинов настояваше и за възможността да има допълнителен платен отпуск на родител с едно или повече деца до 18-годишна възраст. 

Единственото прието предложение беше на Министерския съвет. Беше приета поправката на кабинета, която предвижда баща или осиновител да може да ползва платен отпуск до навършване на 8-годишна възраст на детето. Дава се възможност отпускът да се ползва наведнъж или на части.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам