По време на проведените днес политически консултации в сградата на областна администрация, беше определена комисия, която да приеме от секционните комисии бюлетините, екземплярите от протоколите и останалите книжа и материали в изборния ден на 12 май 2013 година. Това обяви изпълняващият длъжността областен управител Гергана Михайлова.
Тя припомни, че в комисията имат право да участват представители на парламентарно представени партии в 41 Народно събрание и партии.
След проведените разговори за председател на Комисията беше избран Георги Стоянчев от ПП ГЕРБ, зам. председател Диляна Ангелова от ДПС, секретар Цветанка Харалампиева от "Коалиция за България".
Предстои да бъде определено помещение в областна администрация, където ще се съхраняват документите, то ще е запечатано до следващите избори, категорична беше Михайлова.