НачалоБлагоевградНуредин Кафелов запазва властта си в Якоруда

Нуредин Кафелов запазва властта си в Якоруда

Нуредин Кафелов запазва властта си в община Якоруда.

За пореден път кандидатът на ДПС записа безапелационна победа.

За досегашният управник са гласували 4 073 избиратели или 76.82%.

Опонентът му – Ваня Гатдерова от ПП ГЕРБ, и този път не успя да се пребори за кметския стол. Това бе третият й пореден опит да се изправи срещу Кафелов.

За нея гласуваха 911 жители на общината или 17.18%.

Нуредин Кафелов е кмет на община Якоруда от 2007 г. Това ще бъде четвъртият му мандат.

ДПС е водеща политическа сила и в местния парламент. Листата на Движението за права и свободи е подкрепена от 80,13%. ПП ГЕРБ има 13,70% от гласовете, а "БСП за България" – 3.82%.

В село Аврамово кметът е Ахмед Уцьов от ДПС с 58 % доверие. В Бел камен новият кмет е от ГЕРБ – Муса Дурльов, който пребори досегашния Сали Коренарски от ДПС.

В Смолево единственият кандидат – Юсуф Илански от ДПС, записа впечатляващ резултат от 93,69%, а в Конарско – Ахмед Ахмед – 95.66%

В Бунцво изборите печели Джемиле Карафеиз от ДПС – с 68.42% подкрепа, в Черна Места – Джемал Шарански от ДПС – с 64.69%, и в Юруково – Емине Еланска – с 85.95%.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам