Нона Караджова благодари на доброволците, гасили пожара в Пирин

снимки: infomreja.bg, архив

Министър Нона Караджова изпрати благодарствено писмо до доброволците, общо над 120 души, които се включиха в потушаването на пожара в Национален парк „Пирин” на 20 ноември. В акцията се включиха служители от община Банско и жители на града, служители от парковата дирекция, противопожарни групи от Благоевград, Гоце Делчев и Разлог, служители от планинската спасителна служба в Банско и от горските стопанства в региона.

„Поздравявам ви за вашето благородно усилие и благодаря сърдечно за участието и личния принос на всеки от вас. Благодарение на доброволния ви труд стана възможно стихията да бъде овладяна, да се проправят просеки в масивите от клек високо в планината и пожарът да бъде потушен, без да засегне горите в националния парк. Високо оценявам участието ви като заслуга не само към природозащитната кауза, но и към икономиката и бъдещето на България. Пожелавам здраве за вас и семействата ви и оставам с дълбоко уважение”, се казва в писмото.    

Пожарът бе потушен благодарение на добрата координация между Дирекцията на парка, Община Банско и Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" към МВР и доброволците. Сигналът за пожара беше подаден в събота. Той се разрази на около 2300 метра надморска височина, под връх Каймакчал. Изгорели са около 100 дка хвойна, клек и трева, но пожарът е потушен преди да стигне до гората.

През следващите дни групи от охранители от Дирекция „Национален парк Пирин” ще продължат да дежурят и наблюдават местността за предотвратяване избухването на нови пожарни огнища.
 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xd

FACEBOOK