Минимален аванс за Пирин ГД преди реванша в Монтана

В първи мач от 1/16-финалите на турнира за купата на България Пирин Гоце Делчев победи трудно Монтана с 3:2.

Домакините изпуснаха по-убедителна победа, след като на почивката водеха с 2:0. В 42-ата минута след центриране на Драги Коцев отдясно Петров би от границата на малкото наказателно поле над вратата.

Минути по-късно Петър Лазаров нацели гредата, а секунди след това Панайотов откри за 1:0. В продължението на първата част Георги Петров покачи на 2:0.

Втората част започна с натиск на Монтана. В 62-ата минута той даде резултатът и Мирослав Антонов прати топката в мрежата.

Петър Лазаров с невероятен удар в долния десен ъгъл от 30 метра вкара за 3:1. Секунди преди края на редовното време Мартин Сечков фиксира крайното 3:2.

Този резултат запазва интригата преди реванша след две седмици в Монтана.