Милослав Методиев със златен медал от турнира във Варна

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Републиканският шампион Милослав Методиев спечели нов златен медал, този път от   силния международен турнир „Петко Сираков и Иван Илиев”, който се проведе във Варна. Кюстендилецът победи на финала съперникът си от Иран, като в предварителните срещи не загуби нито една точка в категория 120 кг. На третите места са борци от Казахстан и САЩ.

Спортист №1 на Кюстендил за 2011 г. Евелина Николова се класира втора в кат. 59 кг, като отстъпи на финала с 0:1 и 0:1 точки от Мими Христова, която бе обявена за най- добра състезателка на турнира. Преди това Евелина тушира румънка и австрийка по пътя към финала.

В международния турнир участваха 180 юноши и девойки от 11 държави. Кюстендилският клуб по борба се готви за участие на Държавното лично първенство за деца, което ще бъде в края на седмицата във Враца.