--:--:--
18 февруари 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоКюстендилМарек спечели дербито със Славия при юношите

Марек спечели дербито със Славия при юношите

Отборът на „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) победи като гост „Славия“ (София) с 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:18) в отложен мач от четвъртия кръг на първа група от държавното първенство по волейбол на България за юноши старша възраст до 20 години), който се игра в столичната зала Панайот Пондалов.

Двубоят бе не само дербито на кръга, но и битка за върха на първа група, която обхваща за предварителната фаза на първенството едни от най-силните клубове у нас. След този успех тимът на „Марек“ остана едниственият състав без загуба.

Дупничани оглавяват класирането с четири победи и пълен актив от 12 точки. Белите пък заемат трета позиция във временното класиране, с три победи, една загуба и 8 точки.

С успех в този кръг се поздрави и тимът на „ЦСКА“, който надигра чисто Миньор (Перник с 3:0 (25:15, 25:15, 25:10). Червените също записаха трета победа и имат една загуба като славистите, но са на второ място с актив от 10 точки.

На четвърта позиция е тимът на „Пирин“ (Разлог) с 6 точки. Представителите на „Миньор“ и „Левски бол“ заемат пето и шесто място в подреждането без спечелена точка.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам