Ликвидираха пожара в Кочериново, разследват причините

Снимки: Infomreja.bg

С огнената стихия се бориха пожарникари от Рила, Кюстендил, Дупница, Благоевград и доброволци

Вчера на територията на Кюстендилска област са възникнали 2 пожара – единият е причинен от късо съединение в ел. табло в мазе в Дупница, щети не са допуснати. Другият пожар е възникнал в  Кочериново в сухи треви в близост до жп линията, засегнал е площ от 50 дка, в резултат на вятъра огънят се е разпространил и е навлязъл  в района на склад за дървен материал, където е имало и складирани отпадъци.

Както ИНФОМРЕЖА съобщи, на терен са гасили противопожарни екипи от районните служби ПБЗН от Рила, Кюстендил и Дупница, 2 екипа от РСПБЗН – Благоевград и доброволци. Огнеборците не са допуснали огънят да засегне сгради, няма пострадали хора. Пожарът е ликвидиран тази сутрин, съобщава говорителят на ОДМВР – Кюстендил, Катя Табачка. След локализирането му снощи е извършен оглед от дежурна следствено-оперативна група на РУ Рила в присъствието на собственика на склада. Унищожени са 200 – 250 куб. м сух дървен материал на трупи.

Образувано е досъдебно производство по случая в РУ Рила за изясняване на причините за възникването на пожара. Уведомен е дежурен прокурор. 

„Направихме всичко по силите си, за да се справим бързо с пожара, който вече е локализиран. На много места има изкопани просеки, които ще предотвратят повторно възпламеняване. Оставаме тук, на терен. През нощта ще има дежурни екипи - пожарна кола, служители на Община Кочериново и доброволци. Радвам се, че много хора се притекоха на помощ, за което им благодаря. Иначе само с лопати и кирки нямаше да се справим“, коментира вчера пред ИНФОМРЕЖА и кметът на Кочериново - Станислав Горов. 

Снимка: Infomreja.bg

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xa

FACEBOOK