НачалоБлагоевградКойто не работи, не трябва да яде: Ученици от в Благоевград завършиха...

Който не работи, не трябва да яде: Ученици от в Благоевград завършиха полезна програма

16 ученици, вдъхновени от своите ментори, завършиха успешно програмата Able Mentor с представяне на своите проекти в Благоевград.

В продължение на три месеца гимназисти се учиха заедно с професионалисти в тяхната област как да развиват своите идеи и да постигат своите цели.

Проектите бяха разделени в три основни направления:

• Личностно развитие, където учениците ще работят за подобряване на своите умения и нагласи.

• Бизнес план, с акцент върху разработването на идеи за стартиращи проекти.

• Социална насоченост, фокусирани върху инициативи, които решават обществени проблеми и създават позитивна промяна.

На финала всички участници получиха сертификати за завършена менторска програма.

Сред официалните гости на събитието бяха зам.-кметът по образование и бизнес развитие Боряна Шалявска, която лично приветства учениците и техните ментори, подчертавайки значението в развитието на младите хора и утвърждаването на Благоевград като образователен център, създаващ професионалисти в различни сфери на обществения живот.

ABLE Mentor е проект на Асоциацията на Българските Лидери и Предприемачи (ABLE).

Целта на програмата, осъществена в партньорство с Община Благоевград, е да свързва ученици от 10 и 11 клас с професионалисти в тяхната област за споделяне на знания и опит. Концепцията на проекта е да изгради устойчива връзка между гимназистите и техните ментори и да повиши уменията на учениците в различни сфери.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам