НачалоБългарияКирил Петков: Най-талантливите работят заедно

Кирил Петков: Най-талантливите работят заедно

В тази зала непрекъснато обсъждаме, че в България има много проблеми за решаване. Но говорим рядко, че България има много предимства и възможности. Вярвам, че България е със светло бъдеще. 

Повреме на Римската империя талантът се е концентрирал в държавното управление. А през Средновековието най-талантливите са били военни. Повреме на индустриалната революция талантът е бил в индустрията. За съжаление има страни, където най-талантливите отиват в сивите сектори, а гражданите с много бедни. Има страни и в които топ таланта излиза от страната.

Ролята на политиците е да направя талантливите да работят за прогреса на обществото. Това, че акад. Денков ще води България, а после Габриел – ми дава надежда.

Това каза Кирил Петков от трибуната при представянето на кабинета „Денков – Габриел“. Съпредседателят на ПП представи акад. Денков като блестящ учен и отличен администратор, като скромен човек. 

Мария Габриел е друг талант на България, каза Петков от трибуната, няколко седмици след изтеклия запис от заседанието на ПП, в който казва, че Габриел не е „калинка“. Припомняме, че Петков се извини публично.

С дни съм се чудил как е възможно „Съединението да прави силата“. Денков и Габриел ми вдъхват доверие, защото най-талантливите заработят заедно, заяви още Петков.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам