НачалоБългарияКандидатите за водачи вече ще бъдат изпитвани само електронно

Кандидатите за водачи вече ще бъдат изпитвани само електронно

По инициатива на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски три месеца по-рано от планирания срок всички теоретични изпити на кандидатите за водачи на МПС ще се провеждат електронно.

От днес във всички областни отдели изпитите по теория ще се провеждат само на таблети. За целта ИА „Автомобилна администрация“ създаде необходимата организация за осигуряване на необходимото количество устройства.

Направени бяха и промени в Наредба № 38, с които беше променен срокът за премахването на хартиените тестове и въвеждането на електронните изпити от 1 януари 2016 г. на 1 октомври 2015 г.

По този начин ще се ограничат възможностите за корупционни практики и ще се подобри безопасността на движение.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам