Жителите на Дебрен се гордеят с многофункционална зала

Снимки: личен архив

Тя е сбъдната тяхна мечта

„Младите хора в село Дебрен са много и затова почти всяка седмица вдигаме сватба. А нашите сватби са с по 800 – 1 000 гости. Затова отдавна имахме нужда от зала, където да празнуваме. И ето вече тя е факт. Издигнахме я на високо място, да се вижда отдалече. Някога там беше старото училище“ – казва Тюркиян Ходжова – кмет на село Дебрен.

Строителството се забавило около десетина години, но пък чакането си заслужавало, защото многофункционалната зала, с която дебренлии заслужено се гордеят, е направена по мерак. Капацитетът й е около 1 500 души.

Средствата за нея са отпуснати с постановление на Министерския съвет. Община Гърмен също е заделила от своя бюджет.

Откриването на залата стана с тържествена вечеря – ифтар, на която присъстваше и народният представител от ДПС Елхан Кълков.

Само след два дни залата ще посрещне гостите на първата за тази година абитуриентска вечер в Дебрен, а на 21 май  - и първата сватба.

Споделяйки радостта си, госпожа Ходжова не пропуска да благодари за придобивката на общинското ръководство и лично на кмета Феим Иса.

 

КОМЕНТАРИ

Коментарите са забранени за тази статия.

FACEBOOK