Жена преведе над 3 бона на измамници, дала ги за "дарения"

Снимка: Infomreja.bg

Не е известен извършителят

В събота 62-годишна жена от Шумен съобщила в полицейското управление в града за измама чрез мобилно приложение.

Разказала, че в  края на месец октомври по мобилния телефон с нея се свързали непознати, които тя блокирала. След това била потърсена от друг номер, този път непознатите се представили за служители на фондация във Франция, която подпомагала възрастни хора в България. Обяснили ѝ, че са събрани пари от дарения от много хора, които представителите в нашата страна трябвало да разпределят.

На 62-годишната жена от Шумен обещали парична сума в размер на 300 000 евро. Необходимо било само и единствено да плати около 300 лева за подготовка на документи. Започнала комуникация по едно от мобилните приложения.

Жената превела сумата на посочена сметка. След известно време ѝ поискали да преведе сума за митническа такса, след това за някаква глоба. До 11 януари на две сметки шуменката превела малко над 3500 лева. След последния превод за „транспортни разходи“ подала сигнал в полицията.

Работата за установяване на извършителя по образуваното досъдебно производство за престъпление по чл. 209 от НК продължава.

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2cn

FACEBOOK