III турнир по шах в памет на Васил Сотиров

снимка: infomreja.bg, архив

Близо 100 шахматисти от България и Гърция участваха в 3 мемориал Васил Сотиров. Турнирът по шах за момчета, момичетата, юноши и девойки е и кръг от надпреварата за купата на България. Залата в Исторически музей Благоевград се оказа тясна да събере младите шахматисти на 20 клуба от страната и съседна Гърция.

На първо място в генералното класиране с актив от 7.5 точки се качи Найден Добрев от клуб Шумен 2005. Той не остави шанс на конкурентите си и още кръг преди края бе сигурен носител на голямата награда от мемориал Васил Сотиров. За победителите в отделните възрастови групи бяха подсигурени грамоти и медали.

Турнирът се игра по швейцарската система в 7 кръга и вече стана част от календара на родната федерация по шах.