Античен град Хераклея Синтика участва в надпреварата „Чудо на България за последните 15 години“. Обектът е сред петнадесетте, включени в юбилейното издание на инициативата „Чудесата на България“, съобщиха от Община Петрич.
ЧУДОТО НА БЪЛГАРИЯ ще се определи чрез електронно гласуване в агенция „Стандарт“ до 30 октомври.
Годишните награди „Чудесата на България“ са единствените за културно наследство, присъждани у нас от 15 години, отбелязват организаторите. Те са признание и престиж както за историците и археолозите, които разкриват чудесата на България, така и за кметовете, които ги стопанисват, за музеите, които ги експонират, за бизнеса, който чертае маршрути за културно-исторически туризъм, допълват те.

