НачалоБлагоевград"Динамо" поема лечението на прегазената жена, в Гоце Делчев утре протестират

„Динамо“ поема лечението на прегазената жена, в Гоце Делчев утре протестират

Ръководството на фирма „Динамо“ в Гоце Делчев ще поеме по-голямата част от разходите по лечението на 29-годишната Гергана Кюмкова от село Гърмен, която тази сутрин бе прегазена от автобус на транспортната фирма.

В късния следобед днес стана ясно, че водачът на автобуса е 26-годишният Фейзи Ходжов от Гоце Делчев.

Да подпомогне финансово лечението на пострадалата жена е заявил готовност и гръцкият работодател на Гергана Кюмкова, който е собственик на фирма „Картопс“ ООД – с. Мусомища. Фирмата произвежда вата и момичето работило там отскоро.

Запознати коментираха, че преди време, пътувайки по същата линия – с. Огняново – Гоце Делчев, Гергана е предотвратила падане на ученик от автобус, отново на транспортната фирма „Динамо“. Вратите на возилото изненадващо се отворили и жената успяла да хване момчето, преди то да полети.

В автобуса тази сутрин са пътували повече от 45 пътници, сред които имало и ученици от Гърменско, които учат в Гоце Делчев. 

Свидетели коментират, че автобусите по тази линия всяка сутрин са препълнени. Почти всички редовно пътуващи работници и ученици плащали карти по 40 лева на месец. Пътуването им до града било истински кошмар, тъй като превозните средства били стари и раздрънкани.

Собственикът на „Динамо“ Илия Петков заяви по-рано през деня пред ИНФОМРЕЖА, че въпросният автобус е бил технически изправен и най-вероятно причината за злополучния инцидент е развъртян кран за аварийно отваряне на вратите от недобросъвестен пътник.

Както ИНФОМРЕЖА писа, произшествието стана към 7,30 часа тази сутрин на кръговото кръстовище в Гоце Делчев. След като изпаднала от автобуса, Гергана била прегазена от тежката машина, която минала през краката й.

Момичето бе прието в отделението по реанимация на МБАЛ „Иван Скендеров“ с тежки фрактури на двете подбедрици и кръгозагуба, но в съзнание. В късния следобед 29-годишната жена бе транспортирана за „Пирогов“. 

Утре на автогара „Динамо“ ученици и възрастни хора от Гоце Делчев ще излязат на протест. Недоволството им е срещу старите возила на едноименната неврокопска фирма, както и заради системното препълване на автобусите по въпросния маршрут.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам