Близнаците Цоневи бяха част от историческа победа на България

България (U17) завърши по великолепен начин участието си в елитния квалификационен кръг за Евро 2012 в Бремен, като победи Турция с 2:0 в последния си мач в група 4. Успехът бе първи за лъвовете на подобен етап, откакто през 2002 година УЕФА промени възрастовата граница за европейски шампионати от юноши до 16 години на юноши до 17 години.

Последният толкова значим успех за български състав бе този над Швеция на момчетата до 16 години, постигнат на 1 май 1986 година. Старши-треньорът Александър Димитров направи две промени в стартовия състав. Като титуляри започнаха защитниците Алеко Алеков и Пламен Гълъбов, заели местата на Денислав Мицаков и Любомир Илиев.

България нанесе своя удар в рамките на само пет минути - от 13-та до 18-та, когато отбеляза два идентични гола. Първо Станислав Дрянов се озова очи в очи Окан Кочук, след като овладя дълго подаване. Халфът запази хладнокръвие и преодоля вратаря на турците, за да отбележи втория гол за лъвовете в елитния квалификационен кръг.18-та минута Милчо Ангелов също получи дълъг пас, надбяга бранител на турците и преодоля Окан Кочук.

До края на двубоя положения за българите се откриха пред Борислав Цонев, Никола Колев и Милчо Ангелов, но резултатът остана 2:0. 15 минути преди края Юмит Караал удари без топка Борислав Цонев и получи директен червен картон. Първоначално реферът Жонатан Лардо не забеляза инцидента, но помощникът му сигнализира и белгийският съдия моментално отстрани от игра Караал.

С успеха тимът на Александър Димитров събра 4 точки, само с една по-малко от втория в групата Португалия. За европейското първенство в Словения се класира Германия. Немците направиха 0:0 с португалците в последния си мач, като по този начин не успяха да запишат 15-та поредна победа. Единственият гол във вратата на Бундестима в последните 6 месеца пък си остава този на Радослав Цонев, реализиран на 22 март.