Регистрираха две кражби от къщи в Лозно и Гирчевци
Бързо полицейско производство е образувано в РУ Кюстендил за нарушаване на заповед за защита от домашно насилие – 65-годишният мъж, нарушил заповедта, е задържан с полицейска заповед. За случая е уведомена прокуратурата, съобщават от полицията.
Досъдебно производство е образувано в РУ Кюстендил за повреждане на чужда собственост – сигналът за счупено огледало, счупен фар, повредени врати и капакс на лек автомобил „Мерцедес“ е постъпил в полицията на 24 декември. Автомобилът е бил паркиран в централната градска част на Кюстендил. За случая е уведомена прокуратурата.
Кражби на инструменти от къщи в Кюстендил и с. Лозно и кражба на златни накити и 200 лв. от къща в с. Гирчевци са заявени в полицията в Кюстендил през празничните дни.
Дежурна полицейска група е извършила оглед на местопроизшествията, образувани са досъдебни производства, уведомена е прокуратурата.
Досъдебно производство е образувано в РУ Бобов дол за незаконно присъединяване към електропреносната мрежа – деянието е осъществено от 43-годишен мъж. За случая е уведомена прокуратурата.