НачалоСвятАрести и разпити за умишлени палежи в Гърция

Арести и разпити за умишлени палежи в Гърция

Гръцката прокуратура продължава разследването за умишлено предизвикване на пожари. Има арестувани, предаде БНР. 

Все още има незагасени огнища в северната част на страната в близост до Александруполис.

 Арести и разпити провеждат гръцките власти за умишлени палежи в страната. От началото на май 119 души са арестувани за причиняване на пожари поради небрежност, 27 – за умишлени палежи, съобщи министърът за гражданска защита Василис Кикилиас. Сред задържаните има гърци и чужденци.

Властите разследват информация на местни жители в област Еврос,че трафиканти на мигранти умишлено палят пожари, за да преминат чужденците безпрепятствено на гръцка територия.

Все още е силно пожарното огнище в националния парк Дадия до Александруполис, съобщават огнеборците,които за осми ден се опитват да ограничат пожарния фронт.

На 33 километра северно от града в последните часове гори село. Жителите са евакуирани, но има риск да се подпалят къщите.

Мащабни сили от пожарникари и доброволци са съсредоточени днес на остров Андрос, където гори гора. Няколко самолета гасят и по въздух. В помощ са френски огнеборци.

За днес Гражданска защита отново отправя предупреждение за пожарен  риск в област Еврос, Атика и егейските острови.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам