Ало измамници подпалиха от четири страни днес Гоце Делчев и региона и изправиха на нокти полицаите от РУ-Гоце Делчев и полицейските управления в общините Гърмен, Хаджидимово и Сатовча.
Само в днешния ден на телефон 112 са получени над 10 сигнала за атакувани по телефона възрастни хора от измамниците, които след Банско и Разлог са се насочили и към Гоцеделчевско.
От Районното управление призовават жителите на региона към повишено внимание, съобразителност и съдействие на органите на реда преди измамниците да са им взели парите.
Всички близки на възрастни хора или самотно живеещи роднини спешно да се свържат с тях и да ги предупредят да не дават пари на непознати, които им се представят по телефона за близки и роднини, за да не станат жертва на престъпните схеми.
"Цял ден нон-стоп звънят измамниците на възрастни хора от Гоце Делчев и региона, които ни сигнализират след като вече са били измамени, и то с големи суми пари", потвърди за днешния бум на телефонни атаки в Гоцеделчевско от ало измамници и началникът на РУ-Гоце Делчев Ангел Зайков.
Той даде пример с измамената вчера възрастна жена от Гоце Делчев, от която чрез измама ало измамниците отнеха сумата от 5 000 лева, за което днес писа и ИНФОМРЕЖА.
В последните седмици заради зачестилите набези на телефонните измами и прогресивно растящия броя на излъганите възрастни хора, ОДМВР-Благоевград ежедневно призовава гражданите за повишено внимание и проява на мнителност по отношение на лица, които чрез телефонно обаждане ги въвеждат в заблуждение с цел получаване на парични суми.
За предотвратяване на подобен вид престъпления, в случай на телефонно обаждане, при което е поискана парична сума, лични данни (име, ЕГН или адрес) или банкови сметки е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и веднага да позвънят на тел. 112 (избира се безплатно).