НачалоБългарияТърговец на цигари задигна над 336 000 евро от фирмата си за...

Търговец на цигари задигна над 336 000 евро от фирмата си за два месеца

Служители от сектор „Икономическа полиция“ при столичното Осмо РУ задържаха 46-годишен мъж за извършено длъжностно престъпление на стойност над 336 хиляди евро.

На 21 август управител на частна компания, извършваща дистрибуция на тютюневи изделия, депозирал официален сигнал в сектор „Икономическа полиция“ към Осмо РУ относно констатирана липса на голямо количество боксове с цигари от различни марки от подвижния склад на фирмата.

Служителите на реда предприели незабавни действия по случая и в кратък срок установили, че става дума за длъжностно присвояване, осъществено от работещ във фирмата, на когото било поверено пласирането на цигарите в търговската мрежа.

В процеса на разследването е изяснено, че в рамките на едва два месеца мъжът успял да присвои над 336 хиляди евро, като системно не отчитал постъпленията от реализираните продажби, прикривал продадените от него количества цигари и ги осчетоводявал фиктивно като стока, предоставена на консигнация на клиенти.

По казуса е образувано досъдебно производство по чл. 202 във връзка с чл. 201 от Наказателния кодекс. 46-годишният извършител е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа. След докладване на събраните материали в Софийска районна прокуратура, спрямо него е повдигнато официално обвинение.

Оперативната и процесуална работа по цялостното документиране на престъпната му дейност продължава, съобщиха от МВР.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам