Около 04:55 часа на 19 август е регистриран тежък пътен инцидент в участък с въведена временна организация заради ремонт на АМ „Хемус“, в посока от Шумен към Варна, съобщиха от МВР.
Водач на товарен автомобил МАН с прикачено полуремарке се е движил по прав участък от двупосочното пътно платно, когато е блъснал неправилно движещ се по южното платно пешеходец – 52-годишен мъж от село Божурово, област Добрич.
Пешеходецът е починал на място вследствие на удара. Шофьорът на тежкотоварния автомобил – 60-годишен мъж от Кнежа – е бил тестван за употреба на алкохол и наркотични вещества, като и двете проби са отрицателни.
По случая е образувано досъдебно производство, а разследващите органи изясняват всички обстоятелства около инцидента и причините за неправилното движение на пешеходеца.

