НачалоСвятТранспортен колапс в САЩ: Силна снежна буря отмени над 1600 полета

Транспортен колапс в САЩ: Силна снежна буря отмени над 1600 полета

ИЗТОЧНИКБГНЕС

Мощна зимна буря парализира въздушния трафик и наземните комуникации в Ню Йорк и голяма част от Североизточните щати, предаде ДПА. Според данни на платформата за проследяване на въздушното пространство FlightAware, през вчерашния ден са отменени 1 659 полета – число, което е почти десетократно по-високо спрямо предходното денонощие.

Националната метеорологична служба на САЩ издаде предупреждение за опасно време, като прогнозите сочат до 13 сантиметра снежна покривка в Ню Йорк и до 28 сантиметра в районите на север и североизток от мегаполиса.

Очаква се това да бъде най-интензивният снеговалеж в града от три години насам. Властите предупреждават и за риск от леден дъжд, който допълнително усложнява пътната обстановка.

Освен основните летища в Ню Йорк, тежко засегнати са въздушните възли във Филаделфия и Балтимор, както и канадският бизнес център Торонто. Местните администрации призоваха гражданите да ограничат пътуванията до минимум и по възможност да не напускат домовете си.

Към момента прогнозите сочат, че зимната буря ще продължи да оказва влияние върху региона и през следващите часове, което вероятно ще доведе до нови закъснения и анулации в транспортната мрежа.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам