НачалоБългарияЧастични местни избори: ГЕРБ, Републиканците и Манолова с убедителна победа

Частични местни избори: ГЕРБ, Републиканците и Манолова с убедителна победа

ПП „Републиканци за България“ за първи път се явява на избори след учредяването си през месец септември 2020 г.  На първи тур, с убедителна победа спечели местните изборите в село Николаево, община Плевен, област Плевен с – 260 гласа, при 412 гласували, от имащи право на глас – 591 жители, при 69.7% избирателна активност. 

Частични местни избори се проведоха в 12 населени места. 

ПП „Републиканци за България“ се яви в 7 от тях и постигна достоен резултат, който е следният:

ГЕРБ – 1784; ДПС – 1415; Републиканци за България – 1158; БСП – 254; Изправи се. БГ, Мая Манолова – 188; БЗНС – 96; ВМРО – 61; АБВ – 46; Русофили – 11; ВОЛЯ – 6.

ПП ГЕРБ спечели убедително още на първи тур частичните местни избори в Мъглиж, с. Пудрия и с. Слънчево.

В с. Пудрия, община Криводол, новият кмет е Цветан Андров от ГЕРБ. Той взима безапелационна победа с над 2/3 от всички гласове.

В кметство Слънчево (община Аксаково) Красимир Михалев от ГЕРБ събра 82% от гласовете, оставяйки далеч зад себе си кандидатите на БСП и „Републиканци за България“.

Победа на първи тур взима и Душо Гавазов в община Мъглиж срещу кандидати от БСП и ДБГ.

Най-много гласове събра и Павлин Белчев – кандидатът на ГЕРБ за кмет на община Баните. Той отива на балотаж следващата седмица с ДПС. Последни в Баните са „Рапубликанци за България“.

В кметство Трояново (община Камено) на балотажа сили ще премерят Галина Христова от ГЕРБ и Димитър Николов от БСП/ДПС. От „Републиканци за България са трети“.

На балотаж отива и Георги Георгиев в с. Славовица (община Долна Митрополия).

ГЕРБ загуби изборите в с. Стежерово, с. Николаево и с. Поточарка.

Първа победа отбеляза Гражданската платформа „Изправи се.БГ“ с председател Мая Манолова.

Кандидатът за кмет на село Славовица, община Долна Митрополия (област Плевен) Галя Игнатова от „Изправи се.БГ“ отива на балотаж срещу кандидата на ГЕРБ там.

Игнатова е получила 121 гласа, а кандидатът на ГЕРБ е на второ място с 92 гласа, според резултатите от преброяването в единствената секция в населеното място.

Балотажът в село Славовица ще бъде на 7 март 2021 г.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам