НачалоБългарияПлажовете ни - препълнени, българите предпочитали Гърция за почивка

Плажовете ни – препълнени, българите предпочитали Гърция за почивка

Летният сезон е по-добър от миналия, въпреки закъснението на много от мерките в помощ на туристическия бранш. Противоепидемичните мерки също са объркващи. Това заяви пред БНР Димитър Попов от Асоциацията на туроператорите и туристическите агенти.

Той прогнозира фалити в бранша. По думите му е притеснително, че въпреки Covid ограниченията в Гърция, българите все пак предпочитат южната ни съседка за лятната си ваканция.

У нас и при 30% затворени хотели, пак има бой по плажа, хората спят по шезлонгите, защото няма място на плажа… Може би трябва да се пренасочим към пазари, при които хората не търсят плажове. Затова се разви и алкохолният туризъм“, каза Попов.

Според него в бъдеще ще трябва да се връщаме към туристи от Близкия изток, от арабския пазар, които търсят не плаж, а забавление, хазарт.

На северното ни Черноморие основно туристите са от Румъния. „В чисто икономически план се реализират много малко нощувки. Имаме 4,6 млн. реализирани нощувки в хотелите, което е нищо. Включително българите реализират малко нощувки„. /News.bg/

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам