НачалоБългарияДържавният глава проведе среща с председателя на организацията на българските евреи „Шалом“

Държавният глава проведе среща с председателя на организацията на българските евреи „Шалом“

Предстоящи инициативи, посветени на паметта за подвига на българския народ при спасяването на десетки хиляди български и чужди граждани от еврейски произход по време на Втората световна война, обсъдиха президентът Румен Радев и председателят на организацията на българските евреи „Шалом“ д-р Александър Оскар.

По време на срещата, проведена в сградата на Администрацията на президента, бяха коментирани и предложения на ръководството на еврейската общност, свързани със събития, насърчаващи толерантността и ценностите в съвременното общество – като ефективно противодействие на езика на омразата и разделението.

Президентът изрази удовлетворение от доброто сътрудничество с представителите на еврейската общност в страната. Той приветства д-р Оскар с избирането му за вицепрезидент на Световния еврейски конгрес, което е висока лична оценка и несъмнено признание за историческата роля и принос на България в изграждането на отношения на взаимно уважение между различни общности и култури. От своя страна председателят на „Шалом“ изрази благодарност към държавния глава за насърчаващата подкрепа към българската еврейска общност.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам